Советы

Магнолія: поради щодо посадки, догляду та способи розмноження

Перед чарівністю магнолії важко встояти і, напевно, це одна з причин, чому вона незмінно панує в садах українців. Виростає до досить значних розмірів і привертає погляд пишними квітами красивих кольорів. Щоб магнолія росла добре і здоровою, її необхідно вчасно висаджувати в саду і піддавати кільком обробкам, що доглядають. Який ґрунт магнолії служить найбільше? На що звертати увагу при виборі саджанця куща? Чому потрібно особливо дбати про коріння? Нижче наведено деякі підказки про квіти та рослини.

Магнолія: Декілька слів про рослину

Магнолія природно зростає в країнах Північної Америки та Східної Азії, але величезна популярність чагарника означає, що її можна знайти майже у всіх куточках світу, і Україна в цьому відношенні не є винятком. Кількість видів магнолій дуже переконлива і досягає навіть 250. Для неї варто облаштувати багато місця в саду, адже у висоту вона може зрости до восьми метрів. Її відмінною рисою є великі, трохи чашоподібні або зірчасті квіти білого, рожевого або пурпурового кольору. Що цікаво, вони з’являються на рослині раніше ніж листя.

Магнолія: поради щодо посадки, догляду та способи розмноження

Магнолія має особливі ґрунтові вимоги

Магнолія потребує відповідного місця та ґрунту для активного зростання. Найкраще росте у місцях, добре захищених від вітру та з відкритим доступом сонячного світла. Віддає перевагу субстрату зі слабокислим pH (5-6). Перед тим як посадити саджанець, ґрунт необхідно очистити від бур’янів, добре розпушити мотикою і злегка підкислити, додавши до неї торф та перегній. Також можна посилити багатокомпонентним добривом. Вам просто потрібно уникати добавок кальцію

На що звертати увагу при купівлі магнолії?

Саджанець магнолії повинен бути добре укоріненим і не мати механічних ушкоджень. Найкращим показником стану рослин, крім коренів, є листя магнолії. Вони мають бути здоровими, без ознак хвороб та не замороженими. Найкраще купувати вегетативно розмножений екземпляр. Зацвіте за два роки після посадки. Дата посадки магнолії має бути адаптована до сорту рослини. Садівники рекомендують висаджувати проміжні, пурпурні або японські магнолії з квітня по серпень, а багатоквіткові – напровесні.

Магнолія: поради щодо посадки, догляду та способи розмноження

Як посадити магнолію?

При посадці магнолії потрібно дотримуватись особливої ​​обережності, так як у неї дуже ніжна коренева система. Саджанець магнолії необхідно вміло витягти з ємності разом із грудкою землі і помістити у вириту в розпушеному ґрунті ямку. Коріння рослини не можна чіпати чи коротити, оскільки це може призвести до її загибелі. (Це правило слід дотримуватись кожного разу при посадці. Старі екземпляри краще переміщати). Поміщений у ґрунт саджанець магнолії необхідно поливати дощовою водою. Садівники також рекомендують покрити його мульчею, щоб захистити від зараження бур’янами та втрати води. Восени магнолію необхідно захистити від морозів шаром торфу чи кори та соломи.