Здоровье

Біль у печінці: причини та лікування

Біль у животі праворуч під ребрами може бути пов’язаний з проблемами печінки або жовчовивідних шляхів. Це також результат жирної та хворої дієти та зловживання алкоголем, більше про шкідливі звички читайте тут b-i-g. Часто біль виникає внаслідок збільшення печінки, що є симптомом багатьох небезпечних захворювань, таких як гепатит С або тромбоз печінкової вени. Як відрізнити біль від переїдання від серйозного захворювання? Як зміцнити печінку домашніми засобами?

Як розпізнати біль у печінці?

Біль у правій частині живота, під ребрами, може бути пов’язаний із проблемами з печінкою. Однак варто знати, що цей орган не іннервується і, крім того, має велику регенеративну здатність. Отже, біль у печінці може бути викликана значними змінами в цьому органі, збільшенням (тоді болить оточуюча серозна оболонка) або пошкодженням клітин. Потім для нього характерне почуття дистресу, коліки і навіть гострого болю, що коле. Які причини болю у печінці?

Біль у печінці: причини та лікування

Поширені причини болю у печінці

Гострий біль, що шкодить і посилюється, у свою чергу, може бути результатом запалення жовчних проток або жовчної коліки. У першому випадку запалення розвивається у жовчовивідних шляхах і супроводжується шкірним свербінням, збільшенням печінки та втратою ваги. Коли жовчні протоки повністю закупорені (наприклад, коли накопичуються жовчні відкладення, відомі як каміння), виникають напади жовчних кольк. Біль швидко стає нестерпним і віддається у праву лопатку. Супроводжується нудотою, метеоризмом та блюванням. Потрібно викликати швидку допомогу. Найчастішими причинами болю в печінці є біль у печінці після важкої чи важкої їжі. Це з перетравленням великої кількості жирів і підвищеним виділенням жовчі. Те саме і зі зловживанням алкоголем – печінка повинна очищати організм від токсинів, тому вона набухає і викликає тимчасовий біль, що часто супроводжується нудотою, здуттям живота, почуттям повноти та діареєю.

Біль у печінці та серйозні захворювання

Кісти можуть бути ще однією причиною болю в печінці, а також приймати надто багато парацетамолу. В надлишку він дуже токсичний і може спричинити печінкову недостатність. Біль, спричинений збільшенням печінки, також може бути ознакою серйозніших захворювань, таких як бактеріальний або алкогольний гепатит. Інша причина – запущений гепатит С, який протікає довгий час безсимптомно та призводить до цирозу печінки – незворотної недостатності цього органу. Нас повинні турбувати хронічна втома, втрата апетиту, втрата ваги, проблеми зі шкірою, нудота та біль у животі.

Збільшення печінки також є ознакою тромбозу печінкової вени – небезпечного захворювання, яке може призвести до відмови або навіть некрозу органу. Це викликано кістами, абсцесами та непластичними пухлинами. Захворювання також супроводжується асцитом та набряками.

Біль у печінці: причини та лікування

Домашні засоби від хвороби у печінці

Основа регенерації печінки – це збалансована дієта – уникати важкої та жирної їжі (особливо жирів тваринного походження) та алкоголю. Також важливо регулярно їсти невеликими порціями кожні 2-3 години та повільно та ретельно пережовувати їжу. Також варто додати до страв трави та спеції для полегшення травлення та очищення організму – кмин, чебрець, куркуму, орегано або м’яту. Також будуть корисні настої з кульбаби або розторопші.